2017 TFA State
Dramatic Interp Results


Home | Entries | Prelims | Prelim Standings | Quarter-Finals | Semi-Finals | Finals

Contestant School Round 1 Round 2 Round 3
  AA Lillian Spigner  J. Frank Dobie 1 5 1
  AA Christopher Ke'mond Scott  J. Frank Dobie 2 2 5
  AA Monica Idella Watson  J. Frank Dobie 3 5 5
  AA Caitlyn Juliette Woitena  J. Frank Dobie 3 3 5
  AA Alezaii Trevino  J. Frank Dobie 5 3 4
  AA Ariana Uriah Okhuozagbon  J. Frank Dobie 3 4 1
  AA Jazmyn Bolden  J. Frank Dobie 1 2 2
  AP Ammy Martinez  Donna North HS 3 1 5
  AY Nick Wanner  Concordia Lutheran HS 1 4 3
  CA Michael Catalanotto  Grand Prairie HS 2 6 4
  CA Darius Freeman  Grand Prairie HS 2 1 2
  CA Taylor Woods  Grand Prairie HS 2 3 1
  CA Agustin Hernandez  Grand Prairie HS 2 2 3
  CC Cameron Eagle  Chaparral Star Academy 5 2 6
  CC Oliver Fairbanks  Chaparral Star Academy 4 4 6
  CC Isaac Kliewer  Chaparral Star Academy 5 4 6
  CC Elise Little  Chaparral Star Academy 4 6 3
  CC Madison Thomas  Chaparral Star Academy 1 2 6
  DC Ava Patterson  Anderson HS 6 1 4
  DZ Vanessa Kjeldsen  Vista Ridge HS 3 2 1
  FA Hannah Stauss  Byron Nelson HS 2 4 5
  FC Jordan Deitch  Veterans Memorial HS 4 6 2
  FG Jake Anderson  James Bowie HS 1 4 3
  FG Sofia Hutton  James Bowie HS 5 5 4
  FN Vincent Szutenbach  The Woodlands HS 4 4 5
  FP Adaeze Uche  North Mesquite HS 3 4 3
  GD Jamedria Barrett  Cypress Lakes 4 5 4
  GD Dakotarose Dennis  Cypress Lakes 6 5 1
  GF Chinenye Agbakwu  Garland HS 1 3 3
  GF Jason Bobadilla  Garland HS 1 1 6
  GF Emily Crow  Garland HS 4 5 6
  GK Adrian Donacio  Eastlake HS 6 6 5
  GK Jarian Hernandez  Eastlake HS 6 5 6
  GT Kayla Johnson  Aldine HS 5 1 4
  HD Haley Morgan  Flour Bluff HS 5 6 5
  HH Sam Brinkley  South Grand Prairie HS 1 1 1
  HH David DeLaBarcena  South Grand Prairie HS 5 5 4
  HH Andrew Denton  South Grand Prairie HS 4 4 6
  HH Caitlin Fisher  South Grand Prairie HS 6 4 1
  HH Neiman Moore  South Grand Prairie HS 4 2 4
  HH Nick Saldivar  South Grand Prairie HS 4 5 5
  HO Yesenia Falcon  Richard King HS 6 5 6
  KA Emme Basnett  Creekview HS 1 3 1
  KA Roxanne Hill  Creekview HS 5 6 5
  KC Aldrian Johnson  Roosevelt HS 3 6 2
  KG Victoria Pitman  Robert E Lee HS 2 1 6
  KS Brianne DuBose  Gregory-Portland HS 5 4 6
  KS Kathleen Flinn  Gregory-Portland HS 3 5 4
  KS Rose Rodriguez  Gregory-Portland HS 3 3 3
  KT Maham Gardezi  Hightower HS 5 3 1
  KT Maria Rose Varghese  Hightower HS 3 4 3
  NA Priscilla Perez  Burges 5 4 4
  NA Tabitha Estrada  Burges 3 1 5
  NA Caylee Davis  Burges 5 4 5
  NA Abigail Chandler  Burges 5 3 5
  NA Sammuel Apodaca  Burges 2 3 2
  NA Dominique Joseph  Burges 5 5 6
  ND Quyen Nguyen  Westfield HS 4 4 3
  ND Joy Ekeruche  Westfield HS 2 3 4
  ND Kevin Ventura  Westfield HS 5 1 5
  NG Carlos Fuentes  Alief Early Coll HS 5 5 5
  NN Christy Caudle  Lake Travis HS 2 3 1
  OA Kylee Nichols  Ronald Reagan HS 6 1 1
  OA Juan Nunez  Ronald Reagan HS 1 3 1
  OA Kaylyn Pederson  Ronald Reagan HS 3 2 1
  OA Diego Quesada  Ronald Reagan HS 4 2 1
  OA Liat Rosenberg  Ronald Reagan HS 5 2 1
  OA Susana Gutierrez  Ronald Reagan HS 3 2 2
  OC Alfredo Antu  Central HS 6 6 5
  OC Taylor Stephenson  Central HS 6 4 3
  OC Gracie Wilson  Central HS 4 2 4
  OK Kris McDermott  Spring Woods HS 4 1 1
  OK Garrin Bundrick  Spring Woods HS 4 1 4
  OS Ricardo Flores  Americas HS 1 3 2
  PA Nicholas Hunter  Foster HS 4 2 2
  PK Bailey James  Grand Prairie Fine Arts Academy 1 1 2
  PK Felicia Stalzer  Grand Prairie Fine Arts Academy 2 6 4
  PK Erica Harkins  Grand Prairie Fine Arts Academy 2 6 2
  PK Christian Wikoff  Grand Prairie Fine Arts Academy 2 2 1
  PK Dawson Holder  Grand Prairie Fine Arts Academy 1 1 6
  PY Mark Colmenares  Harlingen South HS 6 3 4
  PY John Duncan  Harlingen South HS 5 4 6
  PY Jessica Durant  Harlingen South HS 3 1 3
  PY Jaime Gomez  Harlingen South HS 4 1 3
  PY James Gracia  Harlingen South HS 2 4 3
  PY Valerie Luevanos  Harlingen South HS 3 4 5
  PY Lauren Ponce  Harlingen South HS 2 4 4
  SA FERNANDO SALAMANCA  Muleshoe HS 2 5 2
  SG JT Garcia  Saint Mary's Hall 2 3 1
  SG Maddie Guy  Saint Mary's Hall 1 3 3
  SG Mary Barnett  Saint Mary's Hall 3 6 1
  SG Philip Clement  Saint Mary's Hall 5 2 3
  SG Gabby Garcia  Saint Mary's Hall 3 2 4
  ST Trevonte Mitchell  Andy Dekaney H S 1 2 1
  SY Lesly Covarrubias  Galveston - Ball HS 3 3 5
  TC Landon Holub  Victoria West HS 5 6 2
  TD Morgan Lindsay  George Ranch 4 1 2
  TD Lara Olabisi  George Ranch 2 3 3
  TH Ashanti Poates  McKinney North HS 5 6 4
  TT Christina Medina  Judson HS Theatre Arts 1 5 5
  TT Jared Jackson  Judson HS Theatre Arts 2 3 3
  XA Shelby Woolridge  Earl Warren HS 4 5 6
  XG Andrea Herrera  Grapevine HS 3 2 2
  XG Greyson Slicker  Grapevine HS 1 2 2
  XG Drake Leach  Grapevine HS 2 1 4
  XH Christopher Burrell  Sudan HS 1 3 2
  XO Kelsey Pierce  Tuloso-Midway HS 6 5 2
  XO Ian Stephenson  Tuloso-Midway HS 4 3 4
  XS Mariam Zaidi  Seven Lakes HS 1 4 2
  YA Mason Duncan  Kingwood HS 3 2 2
  YA Ingrid Pina  Kingwood HS 2 2 5
  YG Kevin Swanson  St. Michael's Catholic Academy 6 5 2
  YN Ashley Harder  Seminole HS 6 5 5
  YN Madeline Hiebert  Seminole HS 1 1 4
  YN Faith Klassen  Seminole HS 4 6 3
  YN Nikki Loewen  Seminole HS 6 5 2
  YP Brooke Jordan  Del Valle 6 6 6
  YX Rem Aitbouchireb  Alief Kerr HS 3 1 1
  YX Majesty Adjakidje  Alief Kerr HS 6 5 3
  ZP Carley Venter  Midland Christian School 4 6 3
  ZT Mbolle Ekane  Elsik HS Alief 1 1 3


Home | Entries | Prelims | Prelim Standings | Quarter-Finals | Semi-Finals | Finals