2017 TFA State
Dramatic Interp
121 entries

Home | Entries | Prelims | Prelim Standings | Quarter-Finals | Semi-Finals | Finals

AA Lillian Spigner (J. Frank Dobie) NN Christy Caudle (Lake Travis HS)
AA Christopher Ke'mond Scott (J. Frank Dobie) OA Kylee Nichols (Ronald Reagan HS)
AA Monica Idella Watson (J. Frank Dobie) OA Juan Nunez (Ronald Reagan HS)
AA Caitlyn Juliette Woitena (J. Frank Dobie) OA Kaylyn Pederson (Ronald Reagan HS)
AA Alezaii Trevino (J. Frank Dobie) OA Diego Quesada (Ronald Reagan HS)
AA Ariana Uriah Okhuozagbon (J. Frank Dobie) OA Liat Rosenberg (Ronald Reagan HS)
AA Jazmyn Bolden (J. Frank Dobie) OA Susana Gutierrez (Ronald Reagan HS)
AP Ammy Martinez (Donna North HS) OC Alfredo Antu (Central HS)
AY Nick Wanner (Concordia Lutheran HS) OC Taylor Stephenson (Central HS)
CA Michael Catalanotto (Grand Prairie HS) OC Gracie Wilson (Central HS)
CA Darius Freeman (Grand Prairie HS) OK Kris McDermott (Spring Woods HS)
CA Taylor Woods (Grand Prairie HS) OK Garrin Bundrick (Spring Woods HS)
CA Agustin Hernandez (Grand Prairie HS) OS Ricardo Flores (Americas HS)
CC Cameron Eagle (Chaparral Star Academy) PA Nicholas Hunter (Foster HS)
CC Oliver Fairbanks (Chaparral Star Academy) PK Bailey James (Grand Prairie Fine Arts Academy)
CC Isaac Kliewer (Chaparral Star Academy) PK Felicia Stalzer (Grand Prairie Fine Arts Academy)
CC Elise Little (Chaparral Star Academy) PK Erica Harkins (Grand Prairie Fine Arts Academy)
CC Madison Thomas (Chaparral Star Academy) PK Christian Wikoff (Grand Prairie Fine Arts Academy)
DC Ava Patterson (Anderson HS) PK Dawson Holder (Grand Prairie Fine Arts Academy)
DZ Vanessa Kjeldsen (Vista Ridge HS) PY Mark Colmenares (Harlingen South HS)
FA Hannah Stauss (Byron Nelson HS) PY John Duncan (Harlingen South HS)
FC Jordan Deitch (Veterans Memorial HS) PY Jessica Durant (Harlingen South HS)
FG Jake Anderson (James Bowie HS) PY Jaime Gomez (Harlingen South HS)
FG Sofia Hutton (James Bowie HS) PY James Gracia (Harlingen South HS)
FN Vincent Szutenbach (The Woodlands HS) PY Valerie Luevanos (Harlingen South HS)
FP Adaeze Uche (North Mesquite HS) PY Lauren Ponce (Harlingen South HS)
GD Jamedria Barrett (Cypress Lakes) SA FERNANDO SALAMANCA (Muleshoe HS)
GD Dakotarose Dennis (Cypress Lakes) SG JT Garcia (Saint Mary's Hall)
GF Chinenye Agbakwu (Garland HS) SG Maddie Guy (Saint Mary's Hall)
GF Jason Bobadilla (Garland HS) SG Mary Barnett (Saint Mary's Hall)
GF Emily Crow (Garland HS) SG Philip Clement (Saint Mary's Hall)
GK Adrian Donacio (Eastlake HS) SG Gabby Garcia (Saint Mary's Hall)
GK Jarian Hernandez (Eastlake HS) ST Trevonte Mitchell (Andy Dekaney H S)
GT Kayla Johnson (Aldine HS) SY Lesly Covarrubias (Galveston - Ball HS)
HD Haley Morgan (Flour Bluff HS) TC Landon Holub (Victoria West HS)
HH Sam Brinkley (South Grand Prairie HS) TD Morgan Lindsay (George Ranch)
HH David DeLaBarcena (South Grand Prairie HS) TD Lara Olabisi (George Ranch)
HH Andrew Denton (South Grand Prairie HS) TH Ashanti Poates (McKinney North HS)
HH Caitlin Fisher (South Grand Prairie HS) TT Christina Medina (Judson HS Theatre Arts)
HH Neiman Moore (South Grand Prairie HS) TT Jared Jackson (Judson HS Theatre Arts)
HH Nick Saldivar (South Grand Prairie HS) XA Shelby Woolridge (Earl Warren HS)
HO Yesenia Falcon (Richard King HS) XG Andrea Herrera (Grapevine HS)
KA Emme Basnett (Creekview HS) XG Greyson Slicker (Grapevine HS)
KA Roxanne Hill (Creekview HS) XG Drake Leach (Grapevine HS)
KC Aldrian Johnson (Roosevelt HS) XH Christopher Burrell (Sudan HS)
KG Victoria Pitman (Robert E Lee HS) XO Kelsey Pierce (Tuloso-Midway HS)
KS Brianne DuBose (Gregory-Portland HS) XO Ian Stephenson (Tuloso-Midway HS)
KS Kathleen Flinn (Gregory-Portland HS) XS Mariam Zaidi (Seven Lakes HS)
KS Rose Rodriguez (Gregory-Portland HS) YA Mason Duncan (Kingwood HS)
KT Maham Gardezi (Hightower HS) YA Ingrid Pina (Kingwood HS)
KT Maria Rose Varghese (Hightower HS) YG Kevin Swanson (St. Michael's Catholic Academy)
NA Priscilla Perez (Burges) YN Ashley Harder (Seminole HS)
NA Tabitha Estrada (Burges) YN Madeline Hiebert (Seminole HS)
NA Caylee Davis (Burges) YN Faith Klassen (Seminole HS)
NA Abigail Chandler (Burges) YN Nikki Loewen (Seminole HS)
NA Sammuel Apodaca (Burges) YP Brooke Jordan (Del Valle)
NA Dominique Joseph (Burges) YX Rem Aitbouchireb (Alief Kerr HS)
ND Quyen Nguyen (Westfield HS) YX Majesty Adjakidje (Alief Kerr HS)
ND Joy Ekeruche (Westfield HS) ZP Carley Venter (Midland Christian School)
ND Kevin Ventura (Westfield HS) ZT Mbolle Ekane (Elsik HS Alief)
NG Carlos Fuentes (Alief Early Coll HS)  

Home | Entries | Prelims | Prelim Standings | Quarter-Finals | Semi-Finals | Finals