2018 Phi Rho Pi National Tournament
Prose Interpretation
98 entries

Home | Entries | Prelims | Prelim Standings | Bronze Round | Gold Round

101-02 Haley Carrero (Moraine Valley) 308-02 Jules Bruetsch (Moorpark Coll)
101-06 Natalie Jurcik (Moraine Valley) 308-16 Kristen Ventura (Moorpark Coll)
101-03 Ethan Gallant (Moraine Valley) 309-03 Janay Bombino (Mt. San Antonio Coll)
101-04 Jennifer Gutierrez (Moraine Valley) 309-13 Shannon Martinez (Mt. San Antonio Coll)
102-01 Braden Cummins (Southeastern Illinois Coll) 311-01 Ryan Chieng (Cypress Coll)
102-02 Kaydee Dycus (Southeastern Illinois Coll) 311-02 Tanya Washington (Cypress Coll)
102-04 Angelica Harrelson (Southeastern Illinois Coll) 313-01 Randi Allred (Orange Coast Coll)
103-04 Alyssa Johnson (Highland Community Coll) 313-04 Lauren Cocroft (Orange Coast Coll)
103-05 Michelle Johnson (Highland Community Coll) 313-09 Kayla Mercure (Orange Coast Coll)
103-03 Krischan Heitz (Highland Community Coll) 314-01 Katya Azzam (San Diego Mesa Coll)
103-07 Tommy Temple (Highland Community Coll) 314-03 Caleb Christiansen (San Diego Mesa Coll)
104-01 Alex Buckwinkler (Elgin Community Coll) 314-07 Mariana Sanchez (San Diego Mesa Coll)
104-02 Leya Ismail (Elgin Community Coll) 315-14 Patricia Whitehead (Pasadena City Coll)
104-04 Ellie Tate (Elgin Community Coll) 316-01 April Adams (Coll of the Canyons)
105-01 Bethany Hardy (Illinois Central Coll) 316-10 Ana De Santiago (Coll of the Canyons)
105-02 Katy Henderson (Illinois Central Coll) 316-05 Jaylon Kirk (Coll of the Canyons)
105-03 Tytiana Jemison (Illinois Central Coll) 316-07 Shaun Leahy (Coll of the Canyons)
106-01 Austin Comstock (McHenry County Coll) 404-02 Shannon Dare (Diablo Valley Coll)
106-04 Austin Krause (McHenry County Coll) 405-03 Hannah Villafuerte (Hartnell Coll)
107-01 Anthony Harris (Prairie State) 408-03 Justin Freeman (Solano Community Coll)
107-02 Destin Patton-Warner (Prairie State) 409-03 Andrew Europa (Las Positas Coll)
108-02 Amy Ayyad (Coll of DuPage) 409-04 Emma Kettering (Las Positas Coll)
108-04 Max Campbell (Coll of DuPage) 409-06 Milla Lindevall (Las Positas Coll)
108-11 Gavin McDonnell (Coll of DuPage) 501-03 Mary Schroer (Casper Coll)
108-13 Kelsey Peters (Coll of DuPage) 502-01 Dominic Damiano (Northwest Coll)
109-02 Jake Lylle (Harper Coll) 601-05 Rich Quarles (Jefferson State Community Coll)
109-04 Sabrina Martinez (Harper Coll) 601-04 Atiyah Muhammad (Jefferson State Community Coll)
109-05 Jenna Mauk (Harper Coll) 605-01 Gerain Arias (Tallahassee)
109-09 Ushna Zamir (Harper Coll) 605-03 Karis De Gannes (Tallahassee)
111-05 Charlene Walkanoff (Coll of Lake County) 605-05 Michael Joesph (Tallahassee)
111-01 Jenny Graham (Coll of Lake County) 605-07 Charles Metzger (Tallahassee)
201-02 Banel Ka (Lone Star Coll-North Harris) 606-01 Cephas Bradley (Florida State Coll at Jacksonville)
201-04 Kevin Ventura (Lone Star Coll-North Harris) 701-02 Oscar Alvarez-Alonso (Kansas City Kansas Community Coll)
202-05 Shaelyn Handy (Tyler Junior Coll) 801-03 Natalya DeGrasse (Nassau Community Coll)
202-10 Carson Moreland (Tyler Junior Coll) 801-06 Hernan Sanchez-Garcia (Nassau Community Coll)
202-09 Matt Mooneyham (Tyler Junior Coll) 802-11 Alec Scheller (Northern Virginia Community Coll)
206-03 Emma James (San Antonio Coll) 102-06 Chanse Tullis (Southeastern Illinois Coll)
302-02 Theo Hayes (Grossmont Coll) 309-16 Greyson McGee (Mt. San Antonio Coll)
303-01 Eddie Diaz (East Los Angeles Coll) 303-05 Arthur Kozloyan (East Los Angeles Coll)
303-12 Abraham Rincon (East Los Angeles Coll) 802-03 Rachel Clark (Northern Virginia Community Coll)
304-10 Chris Williams (Los Angeles Valley Coll) 102-08 Donovyn Valdez (Southeastern Illinois Coll)
305-08 Chris Russo (Saddleback Coll) 309-06 Mikayla Holzinger (Mt. San Antonio Coll)
305-06 Mason Knittle (Saddleback Coll) 405-01 Casie Guido (Hartnell Coll)
305-01 Katie Carroll (Saddleback Coll) 101-12 David Ward (Moraine Valley)
305-02 Cameron Conner (Saddleback Coll) 202-04 Chris Flores (Tyler Junior Coll)
305-07 Bret Landen (Saddleback Coll) 315-11 Xavier Torres (Pasadena City Coll)
307-08 Calysta Ownby (Palomar Coll) 316-11 Lexi Sumner-Bailey (Coll of the Canyons)
307-09 Megan Rawls (Palomar Coll) 404-04 Matthew Denny (Diablo Valley Coll)
307-01 Sarah Broberg (Palomar Coll) 802-04 Tilford Clark (Northern Virginia Community Coll)

Home | Entries | Prelims | Prelim Standings | Bronze Round | Gold Round