Code |
|
School |
Coach |
A1 |
|
Albany High School |
John Bailes |
A2 |
|
Analy HS |
Lynette Williamson |
I1 |
|
AofHL - st. francis |
david yoo |
A5 |
|
AofHL- St. Francis (Independent) |
Tiya Basilio |
W5 |
|
AofHL- Westlake |
Jihwan Chang |
CF |
|
AofHL-Cleveland |
Tiya Basilio |
A3 |
|
AofHL-Portola |
Tiya K Basilio |
A4 |
|
AofHL-Rosemont |
Tiya Basilio |
A6 |
|
AofHL-VanNuys |
Tiya Basilio |
A7 |
|
Arbor View HS |
Chris Meservey |
A8 |
|
Archbishop Mitty HS |
Andrea Cartwright |
A9 |
|
Archer School for Girls |
Jenn Babin |
AA |
|
Arroyo Grande High School |
Kyle Berlin |
AB |
|
Ashland (OR) High School |
Bob Kuenzel |
AC |
|
Athenian |
Craig Broscow |
B1 |
|
Bainbridge Island High School |
Rebar Niemi |
B2 |
|
BC Academy |
David Jung |
B3 |
|
Bentley School |
Bruce W. Jordan |
B4 |
|
Bishop Guertin HS |
Bruce Miller |
B5 |
|
Bishop O''Dowd High School |
Jon Thorpe |
B6 |
|
Bonita Vista High School |
Eric Helle |
B7 |
|
Brentwood School |
Victor Jih |
B8 |
|
Bronx Prep Charter School |
Luis Cardenas/Sarah Rosenberg |
B9 |
|
Brophy College Prep |
Beth Clarke |
C1 |
|
California College Preparatory-BAUDL |
Perry Green |
S4 |
|
California Prep Independent |
Pratap Chillakanti |
C2 |
|
Carden Young Genius |
Don Heinsohn |
C3 |
|
Carlsbad High School |
Minnia Curtis |
C4 |
|
Carter High School |
Clark Wilson |
C5 |
|
Castilleja |
Joe Gasperetti |
C6 |
|
Chaminade College Preparatory |
Marianne Rosen |
C7 |
|
Champion school |
Muna Mavany |
C8 |
|
CHAMPS Charter High School |
Melina Kolani |
C9 |
|
Chandler High School |
Amanda Cordova |
CA |
|
Chattahoochee High School |
Garrett Abelkop |
S9 |
|
Chino Hills High School |
Greg Crow |
CB |
|
Citrus Valley High School |
Cherie Smith |
CC |
|
CK McClatchy High School |
Seth E. Blackmon |
CD |
|
Claremont High School |
David Chamberlain |
CE |
|
Clash Debate Independent |
Charlotte Rehn |
CG |
|
College Prep |
Lexy Green |
CH |
|
Community Charter High School |
Luis Cardenas/Sarah Rosenberg |
CJ |
|
Coon Rapids High School |
Dan Bordwell |
D1 |
|
Damien High School |
Chuck Ballingall |
D2 |
|
Delta Charter HS |
Reed Niemi |
D3 |
|
Dougherty Middle School |
jonathan macmillan |
D4 |
|
Dougherty Valley High School |
Jonathan MacMillan |
D5 |
|
Durham Academy |
Robert Sheard |
E1 |
|
Eastside College Preparatory School |
Jaya Subramanian |
E2 |
|
Everest Public High School |
Regina Eustaquio |
E3 |
|
Evergreen Valley High School |
Armand Domalewski |
F1 |
|
Fairview High School |
Isabelle Evans and Kristina Getty |
F2 |
|
Federal Way High School |
Lois Gorne |
F3 |
|
Flintridge Sacred Heart Academy |
Leilani McHugh |
F4 |
|
Foothill High School |
Richard Lee |
F5 |
|
Fort Collins High School |
Jason Clarke |
F6 |
|
Francisco Bravo Medical Magnet |
Martha Ayon |
F7 |
|
Fremont High School-BAUDL |
Perry Green, III |
G1 |
|
Girls Middle School -- independent |
Sarah Strober |
G2 |
|
Granada Hills High |
Jerome Robinson |
G3 |
|
Granite Bay High School |
Rita Prichard |
G4 |
|
Green Valley High School |
Scott Ginger |
G5 |
|
Gunn |
Ken Plough |
H1 |
|
Harvard Westlake |
Mike Bietz |
H2 |
|
Hawken School |
Robert Shurtz |
H4 |
|
Highland High School |
David S Smith |
H5 |
|
Holy Names Academy |
Sean Harris |
H6 |
|
Hopkins High School |
Nick Smith |
I2 |
|
Intermountain Christian School |
Paley Martin |
I2 |
|
Irvington Independent |
Moniyka Sachar |
J1 |
|
James Logan High School |
Les Phillips |
J2 |
|
James Madison Memorial |
Timothy Scheffler |
J4 |
|
Joaquin Miller Middle School |
Caitlin Emmons |
J5 |
|
Juan Diego Catholic High School |
Moses Baca & Josh Clark |
K1 |
|
Kahuku High and Intermediate School |
RosaMaria Hurst |
K2 |
|
kennedy middle school |
Don Heinsohn |
K3 |
|
Kent Denver School |
Kurt MacDonald |
L1 |
|
La Costa Canyon |
Jacob Leonard |
L2 |
|
La Puente High School |
Heather Floyd |
L3 |
|
La Reina High School |
Liz Harlacher |
L4 |
|
Lakeland District Debate |
Stefan Bauschard |
L5 |
|
Leland High School |
Gay Brasher |
L6 |
|
Liberal Arts & Science Academy |
Malhaz Jibladze |
L7 |
|
Los Altos High School |
Sharon Moerner |
L8 |
|
Los Gatos High School |
Sharon Smith |
L9 |
|
Los Osos High School |
Erik Pielstick |
LA |
|
Lowell High School |
Terence Abad |
LB |
|
Loyola High School |
Michael Overing |
LC |
|
Lynbrook High School |
Ryan Lawrence |
M1 |
|
Marcus High School |
Carey Petkoff |
M2 |
|
Marlborough School |
John Kochian |
M3 |
|
Menlo Atherton High School |
matt rosenthal |
M4 |
|
Milpitas High School |
Charles Schletzbaum |
M5 |
|
Mira Loma High School |
Michael Lineback |
M6 |
|
Miramonte HS |
Kristen Plant |
M7 |
|
Monta Vista High School Independent |
Shirley Keller-Firestone |
M8 |
|
Monte Vista High School |
David Matley |
M9 |
|
Mountain View High School |
Sharon Moerner |
N1 |
|
Nevada Union HS |
Sam Haley-Hill |
N2 |
|
North Hollywood High School |
Brandon Batham |
N3 |
|
North Kitsap High School |
Randy Powell |
N4 |
|
Notre Dame San Jose |
Sarah McGuinn |
O1 |
|
Oak Ridge High School |
Deanne Christensen |
O2 |
|
Oaks Christian |
Barry Fike |
O3 |
|
Oakwood School |
Patricia Crone |
O4 |
|
Olive Prep. School |
Joni Jen |
P1 |
|
Palo Alto High School |
Jennie Savage |
P2 |
|
Palos Verdes High School |
Marty De |
P3 |
|
Peninsula High School |
Samantha Weiss |
P4 |
|
Pine Crest Preparatory School |
Dan Lewis |
P5 |
|
Polytechnic School |
Melan Jaich |
P6 |
|
Prep Tecnologico de Monterrey |
Eloy Vallina |
P7 |
|
Presentation High School |
Timothy Case |
P8 |
|
Prospect High School |
Randall Melton |
P9 |
|
Putnam City North HS |
Mobin Koohestani |
R1 |
|
Redlands High School |
Stephen Caperton |
R2 |
|
Renton High School |
Jessica Buchan |
R3 |
|
Richfield |
Curtis Benjamin |
S1 |
|
Sacred Heart Cathedral Prep |
Jonathan Lim |
S2 |
|
Sacred Heart Preparatory |
Patty White |
S3 |
|
Sacred Heart Young Genius |
Don Heinsohn |
SG |
|
Saint Francis High School |
Doug Dennis |
S5 |
|
San Marino Independent |
Matthew Slimp |
S6 |
|
San Ramon Valley |
Janet Willford |
S7 |
|
Santa Rosa High School |
Miranda Olzman |
S8 |
|
Saratoga High School |
Erick Rector |
SA |
|
Sierra Canyon School |
Victoria Zielinski |
SB |
|
Simi Valley High School |
Keith Corley |
SC |
|
Skyline |
Judie Roberts |
SD |
|
Skyline High School |
Christopher Scheer |
SE |
|
Sonoma Academy |
Brandon Spars |
SF |
|
South San Francisco High School |
Robert Hawkins |
SH |
|
St. Ignatius College Prep |
Abram Jackson |
SJ |
|
St. Mark''s School of Texas |
Tim Mahoney |
SK |
|
St. Marys Young Genius |
Don Heinsohn |
SL |
|
St. Pius X High School |
Carlos Tafoya |
SM |
|
St. Vincent De Paul High School |
Laila McClay |
SN |
|
Stockdale High School |
Mark Regier |
SO |
|
Summit Prep Charter High School |
Michelle Wachs |
T1 |
|
The Bishop''s School |
Mate -Solomon |
T2 |
|
The Harker School |
Greg Achten, Carol Green, Jonathan Peele, Karina Momary |
H3 |
|
The Head Royce School |
Matthew Fraser |
T3 |
|
The Meadows School |
Tim Alderete |
T4 |
|
The Woodlands College Park |
Kathy Lyons |
T5 |
|
Thomas Jefferson High School |
Andrew Buchan |
T6 |
|
Todd Beamer High School |
Mia Gross |
T7 |
|
Torrey Pines High School |
Jeffrey Kwong |
T8 |
|
Turlock High School |
Michele VanNieuwenhuyzen |
U1 |
|
University High School |
Nicole Michelson |
V1 |
|
valencia hs |
Joseph Marcucilli |
V2 |
|
Valley Christian Young Genius |
Don Heinsohn |
W1 |
|
Walla Walla High School |
Jean Tobin |
W2 |
|
Wenatchee High School |
Dave Carlson |
W3 |
|
Western Christian High School ISP |
Aaron Bunda |
W4 |
|
Westlake Academy |
Bryan Karbasi |
W6 |
|
Westmont High School |
Paul Pinza |
W7 |
|
Wilcox High School |
Adrienne Hall |
W8 |
|
Windsor High School |
Bryan St. Amant |
Y1 |
|
Ysleta High School |
Ryan Tune |
Y2 |
|
Yucaipa High School |
John D. Eichman |